Сусідка-квітникарка зі стажем навчила мене обрізати герань восени для пишного цвітіння

Статті

Герані (пеларгонії) – шикарні квіти. Сьогодні пеларгонія з тріумфом крокує світом. З кожним днем ​​у неї все більше шанувальників. Я, як, мабуть, і багато з вас, належу до таких квітникарок-любительок, які віддали своє серце, душу і підвіконня герані, – пише Настрой.нет.

Чесно сказати, я не завжди любила пеларгонії. Причина була банальною — вони виростали на моїх підвіконнях довгими палицями та оголилися знизу. А на кінчику такої жердини з’являлися убогі квітконоси. Якщо щастило, їх бувало по кілька. Але в більшості випадків такого не відбувалося.

Врятована герань

Моя сусідка, одного разу заскочила до мене в гості, виявила мою рослину-бідолаху, яка відживала в куточку біля вікна. Сусідка ця, відома у нас, як квітникарка з великим стажем. Ось у неї цвіло і обростало пишною зеленню все, що потрапляло в її дбайливі руки. Сусідка поцікавилася, чому ця квітка дивно виглядає і що я збираюся з нею такою робити? На той момент я потай сподівалася, що ця палиця остаточно загине і я зможу без докорів сумління віднести останки нещасної рослини в смітник. Від сусідки своїх помислів вирішила не приховувати і відповіла правдиво.

В її погляді промайнула зацікавленість, жалість до рослини і доброта. Так, вона відома своїм м’яким характером. Моя сусідка попросила віддати їй цю герань і обіцяла зробити з неї справжню красуню, яку поверне мені буквально навесні. Я, скажімо так, пощадила свою пеларгонію і віддала тій, у кого дійсно герань мала шанси на виживання. Та й місця напередодні зими на підвіконнях завжди мало, а воно необхідне для розміщення інших рослин, які не такі примхливі (так я вважала в той момент).

Правильний догляд відродив життя рослини

Пройшла осінь, минула зима і навіть місяць весни. Приблизно в квітні до мене в гості прийшла сусідка з пишною рослиною, що наливалася безліччю щільних квіточок. Так, це була моя пеларгонія. Я запитала про причину такого відмінного стану і вигляду герані, і мені відповіли, що секрет в правильному обрізані на зиму.

Всі свої пеларгонії я тепер обрізаю по правилах. Якщо і ви бажаєте пишності гераней, то ось вони.

Підготовка до зимівлі

  • Прибираємо з рослини жовте листя і сухі квіти.
  • Зрізаємо гострим секатором до тієї довжини, яка необхідна, щоб в майбутньому, коли герань набере свіжу зелень, кущик став більш пишним і компактним.
  • Пам’ятаємо про те, що обрізані стебла не повинні бути розчавленим (плоскими, овальними).
  • Залишки, яких після цієї процедури буде більш, ніж достатньо, можна укоренити в окремих посудинах.
  • Через деякий час рослина випустить молоде листя з сплячих бруньок.
  • Протягом зими не варто сильно поливати рослину: їй теж потрібен відпочинок.
  • Набравшись сил, герані зацвітуть, як це роблять мої.

Річ у тому, що тепер я обрізаю свої пеларгонії щорічно. Залишаю основу не більше 9-15 сантиметрів і чекаю пишного цвітіння до квітня. Тепер мої герані теж гарні і бадьорі.

Джерело

Залишити відповідь